Times Higher Education (THE) Emerging Economies Universities Rankings 2021

Τα πρόσφατα αποτελέσματα της ακαδημαϊκής διεθνούς κατάταξης Times Higher Education (THE) Emerging Economies Universities Rankings 2021 κατατάσσουν το Πανεπιστήμιο Αιγαίου στις θέσεις 251-300 ανάμεσα σε 606 Πανεπιστήμια από 48 αναπτυσσόμενες χώρες και Περιφέρειες. Η 5η θέση του Πανεπιστημίου μας όσον αφορά στο διδακτικό έργο και η 6η θέση κατάταξης όσον αφορά στον αριθμό των ετεροαναφορών ανάμεσα στα 10 Ελληνικά Πανεπιστήμια που κατατάχθηκαν αναδεικνύει για ακόμα μία φορά τη σταθερά ανοδική εξέλιξη του Ιδρύματός μας, επιβεβαιώνοντας και τη  διαπίστωση του ΤΗΕ ότι  «τα αναδυόμενα πανεπιστήμια βελτιώνονται ταχύτερα από αυτά των ανεπτυγμένων χωρών ή περιοχών σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο».

Δείτε αναλυτικές πληροφορίες στην ιστοσελίδα του ΤΗΕ:  https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2021/emerging-economies-university-rankings#!/page/0/length/25/sort_by/scores_overall/sort_order/asc/cols/scores

Τρίτη, Μάρτιος 16, 2021